مطالب جدید هر روز در اینجا

مقالات و مطالب پزشکی جدید

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.


مزوژل-زیر-چشم.jpg
آذر ۶, ۱۴۰۱

مزوژل زیر چشم چیست؟ مزوژل زیر چشم چگونه است؟ مزایای مزوژل زیر چشم چیست؟

حفظ زیبایی پوست و جوان سازی آن موضوع بسیار مهمی است و اگر تمایل دارید که زیبایی و سلامتی پوست خود را حفظ کنید باید به این مساله بسیار توجه کنید.

امروزه راهکارهای مختلفی برای جوانسازی و حفظ زیبایی پوست وجود دارند که یکی از این روش ها تزریق مزوژل است که مزوژل را می توان در بخش های مختلف صورت تزریق کرد و یکی از بخش های قابل تزریق مزوژل در صورت زیر چشم است.

مزوژل زیر چشم چیست؟ – کلینیک لیزر سعادت

مزوژل چیست؟

مزوژل به صورت کلی به ژلی گفته می شود که حاوی اسید هیالورونیک است و علاوه بر این ماده ترکیبانی دیگری نیز از قبیل: مواد معدنی، کوانزیم ها، نوکلئیک، اسید آمینه، ویتامین و آنتی اکسیدان نیز دارد اما در میان تمامی این محصولات اصلی ترین ماده موجود در مزوژل اسید هیالورونیک است که این ماده به صورت طبیعی نیز در پوست ما وجود دارد و به آبرسانی پوست کمک می کند.

هدف از مزوژل زیر چشم چیست؟

همان طور که می دانید افراد مختلف با افزایش سن دچار چین و چروک هایی در اطراف چشم می شوند و یا بر اثر عوامل دیگری مانند: حساسیت، تغذیه نادرست، عوامل ژنتیکی و … آثار مخربی در اطراف چشم آنها ایجاد می گردد.

به همین دلیل تزریق مزوژل به عنوان یکی از بهترین روش های درمانی در خصوص برطرف کردن این مشکلات کاربرد خواهد داشت.

مزو ژل زیر چشم در بابل – کلینیک لیزر سعادت

مزایای مزوژل زیر چشم چیست؟

در صورتی که از مزوژل برای زیر چشم استفاده شود، میتوان از تمامی مزیت های ذکر شده در قسمت زیر بهره مند شد:

 • هیدراته کردن مناطق حساس اطراف چشم
 • کاهش دادن هاله های تیره اطراف چشم
 • حذف کردن خطوط ریز و یا چین و چروک های اطراف چشم
 • از بین بردن تورم ایجاد شده در زیر چشم
 • کمک به تغذیه و آبرسانی پوست
 • افزایش دادن حالت ارتجاعی و سفت شدن پوست

بهترین زمان تزریق مزوژل زیر چشم

بسیاری از افراد قصد دارند که بهترین سن برای تزریق مزوژل زیر چشم را بدانند. در رابطه با این مساله باید گفت که هیچ یک از متخصصین مجموعه مدرن کلینیک و سایر متخصصین استفاده از مزوژل را برای سنین زیر 18 سال توصیه نمی کنند و این متخصصان اعتقاد دارند که بهترین سن برای تزریق مزوژل سنین بین 20 الی 30 سالگی است.

مزوژل زیر چشم چیست؟

آیا مزوژل برای بخش های دیگر بدن نیز استفاده می شود؟

مزوژل یک روش درمانی و زیبایی است که نه تنها برای رفع مشکلات پوستی اطراف چشم کاربرد دارد بلکه برای امور مختلف دیگری نیز قابل استفاده است که این امور به شرح زیر هستند:

 • از بین بردن برجستگی رگ ها در پشت دست
 • از بین بردن ترک های پوستی
 • درمان کردن چاقی موضعی
 • درمان سلولیت
 • جلوگیری از ریزش مو
 • اصلاح فرم بینی
 • از بین بردن خطوط روی گردن

مزوژل زیر چشم چیست؟ – کلینیک لیزر سعادت

ماندگاری مزوژل

نتایج کامل مزوژل پس از 48 ساعت مشاهده می شود. میزان ماندگاری تزریق مزوژل زیر چشم تا 12 ماه است و سپس به تدریج اثر آن از بین می رود. برای ماندگاری بیشتر باید درمان تجدید شود. یک برنامه تزریق مزوژل در پوست شامل سه جلسه درمانی با فواصل 2 تا 4 هفته ای می شود.

تفاوت مزوژل درمانی با تزریق ژل و مزوتراپی

مزوژل زیبایی برای هیدراته کردن و بهبود کیفیت پوست به زیر پوست تزریق می شود و اثر لیفت و برجسته سازی کمی دارند اما ژل های تزریقی سنتی برای افزایش حجم و بهبود ظاهرزیر پوست تزریق می شوند.

اکثر پزشکان عقیده دارند مزوژل نوعی مزوتراپی است که باعث کلاژن سازی در پوست می شود. با این تفاوت که در مزوژل غلظت هیالورونیک اسید 15 درصد و غلظت هیالورونیک اسید در مزوتراپی، 1 تا 3 درصد است. غلظت بالای هیالورونیک اسید در مزوژل سبب ماندگاری بیشتر آب در فضای میان بافتی سلول ها می شود.

مزوژل زیر چشم چیست؟ – کلینیک لیزر سعادت

 

 


هیر-فیلر-دکتر-سی-وای-جی.jpg
آبان ۳۰, ۱۴۰۱

پرکننده مو یا هیر فیلر

هیر فیلر چیست؟-موی سر پر و سالم نشانه جوانی، نشاط و جذابیت است. ریزش مو در زنان و مردان اغلب تأثیر عمده ای در عزت نفس و اعتماد به نفس دارد.

در حقیقت، کم پشتی مو در زنان و طاسی در مردان می تواند احساس شرم و خجالت را ایجاد کرده و بر زندگی اجتماعی فرد مورد نظر تأثیر منفی بگذارد.

خوشبختانه، در کلینیک زیبایی سعادت بابل یک روش انقلابی برای مقابله با مشکلات ریزش مو استفاده می کند: فیلرمو – درمانی که باعث می شود موهای شما بعد از تقریباً 4 جلسه درمانی کاملاً پرتر به نظر برسد.

این روش درمانی با پپتید-هیالورونیک اسید در بسیاری از موارد روند معکوس شدن ریزش مو را تضمین می کند و همزمان پوست سر و فولیکول های مو را احیا می کند.

تا رشد مجدد مو تحریک شود. فرمول پپتیدهای ثبت شده و اسید هیالورونیک باعث تقویت موهای موجود در فولیکول های مو می شود و طبق تحقیقات بالینی منجر به موهای ضخیم و ضخیم تر می شود.

هیر فیلر چیست؟

این روش درمانی پرکننده مو برای چه کسی در نظر گرفته شده است؟

ریزش مو در مردان بیشتر از زنان است. دیر یا زود، بیش از 70 درصد مردان و 40 درصد زنان باید با کم پشتی مو، آلوپسی یا طاسی مقابله کنند.

با افزایش سن، موهای ما شروع به از دست دادن تراکم و قدرت خود می کنند. ریزش مو همچنین می تواند پس از بارداری، یائسگی یا در نتیجه استرس رخ دهد.

درمان پر کننده مو شما را قادر می سازد تا به طور فعال با ریزش مو (زودرس) مبارزه کنید. صرف نظر از اینکه شما از نوع خفیف یا شدید ریزش مو رنج می برید، این روش درمانی نوآورانه واقعاً راه حل انتخابی مناسبی است.

هیر فیلر چیست؟-مزو تراپی مو در بابل

چگونه فیلر مو کار می کند؟

برای رشد مجدد مو، تنظیم میزان بین عملکرد ژن ها و پروتئین هایی که برای رشد مو ضروری هستند و تنظیم بی نظیر بین عملکرد ژن ها و پروتئین هایی که در ریزش مو نقش دارند، ضروری است.
پر کننده مو حاوی 7 پپتید ثبت شده است. هر پپتیدی با آزمایشات مختلف آزمایشگاهی انجام شده توسط Caregen، اثر خود را در روند رشد مجدد و ریزش مو نشان داده است.
فیلرمو باعث گردش خون در پوست سر می شود و به فولیکول ها کمک می کند تا احیا شوند و باعث رشد مجدد موها شوند.
این فن آوری با انتشار و نفوذ مداوم و تنظیم این مواد فعال در پوست، اثر 7 پپتید را به مدت دو هفته افزایش می دهد.

هیر فیلر چیست؟

4 عملکرد اصلی مجموعه فیلرمو چیست؟

تحریک رشد مو: کمپلکس فیلرمو می تواند با تقویت عملکرد بتا-کاتنین و فعال سازی سلول های بنیادی آن که دوباره رشد مو را در مرحله رشد مو یا آناژن تضمین می کند، رشد مو را تحریک کند.
مهار آلوپسی: کمپلکس فیلرمو می تواند با مهار BMP4 و DKK-1، ازعوامل اصلی ریزش مو، در برابر آلوپسی محافظت کند.
آنتی اکسیدان: کمپلکس فیلرمو می تواند با کنترل ROS، ناشی از اشعه ماورا UV بنفش، استرس و سایرعوامل خارجی، آلوپسی را مهار کند.
تحریک آنژیوژنز: کمپلکس فیلرمو می تواند با تأمین تغذیه ریشه مو از طریق محرک آنژیوژنز. در کنار تحریک خونرسانی و ساخت عروق خونی جدید به تولید فولیکول های موی سالم کمک کند.پ

هیر فیلر چیست؟

اثر درمان پرکننده مو چه مدت قابل مشاهده است؟

تأثیر درمان فیلر مو برای هر بیمار متفاوت است، اما می تواند برای حدود یک سال قابل مشاهده باشد. دربین وبعد ازاین دوره، درمان فیلرمومی تواند تکرار شود.
علاوه بر این توصیه می شود که برای بهبود اثر طولانی مدت، از محلول های احیا کننده مو یا تونیک های مو بر حسب نظر پزشک پس از درمان با Hair filler ادامه دهید.پ

بعد از یک درمان استاندارد با فیلرمو چه تاثیری می توانید داشته باشید؟

با اولین جلسه درمان با فیلرمو قابل قبول است که از روند ریزش مو در منطقه تزریق جلوگیری می کند. جلسات متعدد گردش خون را تحریک می کند .و فولیکول های مو را احیا می کند و در نتیجه روند رشد مجدد موهای ضخیم ترو حیاتی را تسریع می کند.
تحقیقات بالینی انجام شده توسط Caregen نشان داده است که پس از 8 هفته تراکم مو (1 / cm ²) به طور متوسط با 22.3٪ و ضخامت مو با 26 % نسبت به وضعیت قبل از درمان افزایش می یابد. در این مطالعه (N = 18 ؛ مردان: شدت ریزش بر اساس مقیاس نوروود همیلتون 2 ~ 4A ؛ زنان: نمره SAVIN I-1 ~ II-2) به نظر می رسید. که تزریق فیلرمو در بهبود الگوهای ریزش مو در مردان و زنان و آلوپسی آندروژنتیک موثر است.

هیر فیلر چیست؟-مزو تراپی مو در بابل

آیا درمان فیلرمو دردناک است؟

آمپول های فیلرمو درد بیشتری نسبت به سایر تزریق های فیلر ندارند. بعضی از بیماران تزریقات را در بعضی از نقاط پوست سر به عنوان چیزی حساس تر تجربه می کنند.

در اصل درمان نیازی به بیهوشی ندارد. در صورت تمایل می توان با مشورت بیمار و پزشک از یک ژل موضعی بی حسی موضعی استفاده کرد.

در طول درمان، پزشک همچنین می تواند ماساژ آرام و فشرده ای را روی تکه های تزریق شده انجام دهد تا درد را کاهش دهد.

استفاده از ویبراتور برای کاهش درد در برخی بیماران بسیار حساس توصیه میشود. در کل این درمان تقریبا بدون درد محسوب میشود و براحتی قابل کنترل است.

هیر فیلر چیست؟

برای چه کسی فیلر مو مناسب نیست؟

زنان و مردان با حساسیت زیاد به اسید هیالورونیک
زنانی که باردار یا شیرده هستند.
زنان و مردان از داروهای ضد انعقاد خون یا مواد رقیق کننده خون استفاده می کنند.
مردان و زنانی که در سیستم ایمنی بدن خود یا سیستم ایمنی درمانی دچار مشکل هستند.
زنان و مردان مبتلا به التهاب پوست سر

هیر فیلر چیست؟

درمان فیلر مو برای چه کسانی مناسب است؟

کاندیداهای مناسب برای درمان با فیلر مو عبارتند از:
– زنان و مردانی که از هر نوع آلوپسی بدون جای زخم رنج می برند.
– مردان و زنان در هر سنی که در کل موهای کم پشت و ضعیف تری دارند.
– زنان و مردان با ریزش بیش از حد مو
– زن و مردی که می خواهند شانس زنده ماندن در کاشت مو را افزایش دهند.
– بیماران آلوپسی که می خواهند در ترکیب با سایر روش های درمانی مو اثرات بیشتری ایجاد کنند.

هیر فیلر چیست؟

عوارض جانبی احتمالی پرکننده مو:

درد کوتاه مدت گذرا ممکن است به دنبال تزریق در پوست سر رخ دهد.

قرمزی، تورم، خارش و درد جزئی در ناحیه تزریق می تواند پس از درمان ایجاد شود وبه طور کلی در کمتر از 72 ساعت فروکش می کند.

هیر فیلر چیست؟-مزو تراپی مو در بابل

هیر فیلر چیست؟

 

 


Untitled-1.jpg
آبان ۱۹, ۱۴۰۱

زاویه سازی صورت و فک 

زاویه سازی صورت در بابل -زاویه سازی فک با استفاده از روش‌هایی مثل تزریق ژل و چربی از بهترین راهکارها برای بهبود انحنای سطحی یا کانتور صورت هستند.

این روش‌های کم‌تهاجمی هم تاثیرات جوان کننده بر صورت می‌گذارند و هم می‌توانند تاثیر شگفت‌انگیزی بر زیبایی چهره‌ی شما داشته باشند.

روش‌های کم‌دردسر تزریقی جایگزینی مناسب برای روش‌های پردردسر و پرهزینه‌ی جراحی هستند. با استفاده از تزریق ژل یا چربی می‌توانیم اثرات بلند مدت یا حتی دائمی، مشابه با جراحی فک یا ایمپلنت چانه ایجاد کنیم.

در این روش‌ها، چربی یا ژل به درون بافت نرم صورت تزریق می‌شود تا برخی اجزای صورت مثل چانه یا گونه‌ها برجسته شوند،

انحنای اجزای صورت به تعادل برسند، حجم از دست رفته به دلیل پیری جبران شود، چین و چروک‌های ظریف برطرف و شکاف‌های پوستی پر شوند.

به کمک زاویه سازی فک می‌توانیم مرز بین صورت و گردن را بهبود ببخشیم تا غبغب یا افتادگی چانه به چشم نیاید. حتی می‌توانیم کاری کنیم که چانه شما ظریف‌تر و باریک‌تر به نظر برسد.

زاویه سازی صورت در بابل

زاویه سازی فک چیست ؟

زاویه سازی فک (Orthognathic) از واژه یونانی (orthos) به معانی “مستقیم” و “فک” می باشد. اورتوژناتیک یا سازویه سازی فک، مجموعه اقداماتی است که در نهایت به بهبود ناهنجاری های موجود در فک و یا زیباسازی آن منجر می شود.

این ناهنجاری ها می تواند به علت کمبود اسکلت، گردی صورت، کوتاه بودن اندازه هندسی فک و … باشد. بازگردانی حجم از دست رفته صورت یا اختلالات مادرزادی به منظور زیبایی هدف زاویه سازی فک و صورت می باشد.

همچنین با استفاده از فیلر ها، حتی می توان انتظار از بین رفتن چین و چروک های موجود در نواحی گونه و صورت را داشت.

زاویه سازی صورت در بابل

مزایای زاویه سازی

زاویه سازی فک با تزریق ژل، چربی یا حتی بوتاکس، روش‌هایی غیرتهاجمی و کم‌دردسر هستند، دوره‌ی نقاهت ندارند و تقریبا بی‌خطرند.

می‌توانیم محل و مقدار تزریق‌ها را به شکلی طراحی کنیم که دقیقا اهداف شما برآورده شوند و زاویه‌ی فک‌تان همان چیزی شود که همیشه آرزویش را داشته‌اید. حال تغییرات ناشی از تزریق ژل یا چربی می‌توانند بسیار ظریف و طبیعی باشند یا می‌توانیم تغییراتی عمده و شگفت‌انگیز در صورت شما ایجاد کنیم.

روش‌های تزریقی می‌توانند دائمی یا موقت باشند و این یعنی حق انتخاب بیشتر برای شما. برخلاف روش‌های جراحی مثل ایمپلنت که حتما دائمی هستند و ایجاد تغییر در آن‌ها نیاز به جراحی دوم دارد.

در روش‌های تزریقی اگر از ژل‌ها یا فیلرها استفاده کنیم، نتایج برگشت‌پذیر هستند. یعنی اگر از نتیجه‌ی درمان راضی نبودید، می‌توانیم با تزریق یک آنزیم نتایج را به طور کامل به حالت اول برگردانیم.

زاویه سازی صورت در بابل

معایب زاویه سازی

ژل‌ها معمولا یک تا دو سال ماندگاری دارند. یعنی برای حفظ نتایج به جلسات ترمیمی و تزریق دوباره نیاز خواهید داشت. البته ژل‌های جدیدتر ماندگاری بیشتری دارند و حتی در برخی نواحی مثل زیر چشم تا ۱۰ سال هم دوام می‌آورند.

تزریق چربی همانند روش‌های جراحی دائمی و برگشت ناپذیر است. همچنین برای پیش از تزریق باید به کمک لیپوساکشن کمی چربی از ناحیه‌ی شکم برداشت کنیم. این یعنی تزریق چربی یک روش تهاجمی است. البته میزان تهاجم بسیار کمتر از روش‌های جراحی است.

زاویه سازی فک با تزریق چربی و ژل ممکن است به اندازه‌ای که شما می‌خواهید چشمگیر نباشد. در واقع هدف ما از روش‌های تزریقی بیشتر از ایجاد تغییرات چشمگیر، جوانسازی نچرال و طبیعی است.

زاویه سازی صورت در بابل

زاویه سازی فک و صورت برای کدام نوع صورت مناسب است؟

این روش عموما برای صورت های چاق، صورت هایی با شکل هندسی گرد و صورت های لاغر استفاده می شود. اما موارد دیگری هم می توانند علت زاویه سازی فک و صورت باشند.

کوچکی چانه می تواند شکل صورت را بر هم بزند به خصوص اگر پیشانی بلند و موهای پر پشتی داشته باشید! در این صورت قسمت پایینی صورتتان عریض تر می شود و در بهبودی وضعیت زیبایی صورتتان بسیار موثر خواهد بود.

مراحل زاویه سازی صورت

 • به دلیل درد و سوزش حاصل از سرنگ حاوی فیلر، ابتدا محل مورد نظر با استفاده از کرم های بی حسی موضعی حاوی لیدوکائین سر می شود.
 • بنا به صلاحدید پزشک و نظر متقاضی، فیلر حاوی ژل یا چربی پر می شود.
 • قبل از انجام فرآیند تزریق، صورت به صورت کامل از طرف پزشک کانتور می شود.
 • کانتور کردن صورت در زاویه سازی آن، به معنای بررسی صورت و انجام زاویه سازی به روشی که کل عیوب صورت پوشانده شود.
 • سپس فیلر زیر پوست و در نواحی مشخص تزریق می شود.

روش های زاویه سازی فک و صورت

به طور کلی روش های موقت زاویه سازی فک و صورت با استفاده از فیلر ها به انجام می رسند. فیلر به معنای پرکننده و می تواند شامل ژل های مصنوعی و یا چربی استخراج شده از بدن خود شما باشد.

فیلر ها با استفاده از تخصص دکتر زاویه سازی فک، به قسمت های فک و تحتانی صورت و بخش کوچکی از گردن، تزریق می شوند. روش زاویه فک با تزریق ژل و تزریق چربی کاملا بی خطر با اثر بلافاصله می باشد.

دوره نقاهت بعد از این روش بسیار کم بوده و تورم ممکن است دو سه الی سه روزه از بین برود. پس از تزریق فیلر، بلافاصله می توانید فعالیت خود را شروع کنید و محدودیتی از این بابت نداشته باشید.

زاویه سازی صورت در بابل

مزایای زاویه فک و صورت با استفاده از تزریق چربی

 • متقارن و موزون تر شدن حالت صورت
 • جذابیت و برجسته شدن اجزای مختلف صورت
 • کانتور کردن و پوشاندن عارضه هایی مانند کوتاهی فک
 • از بین رفتن گردی صورت
 • برطرف شدن لاغری بیش از حد صورت
 • بهبود ظاهر صورت از نمای نیم رخ
 • تناسب فک با سایر اجزای صورت

نحوه استخراج چربی از بدن چگونه است ؟

احتمالا با فرآیند ساکشن آشنایی دارید. دستگاهی به نام لیپوساکشن وجود دارد که به وسیله آن می توان چربی های غیر اشباع بدن را استخراج نمود. بعد از استخراج چربی از بدن، دستگاه سانتریفیوژ ادامه کار را انجام می دهد. در این دستگاه، چربی ها در داخل یک محور استوانه ای قرار می گیرند و دانه های سبک تر و اضافی به اطراف پاشیده می شوند.

در داخل محفظه، هر آنچه باقی می ماند، دانه های طلایی چربی است که بسیار کاربردی می باشند. با استفاده از سرنگ، مواد چربی کشیده شده و به زیر پوست تزریق می شوند.

زاویه سازی صورت در بابل

تزریق چربی موقت و برگشت پذیر نیست

در مورد ژل‌های هیالورونیک اسیدی می‌توانیم با تزریق هیالورونیداز ژل تزریق شده را تجزیه کنیم و تغییرات را به حالت اول برگردانیم. برای ژل کلسیم هیدروکسی آپاتیت آنزیم تجزیه کننده وجود ندارد ولی این ژل به مرور زمان جذب پوست می‌شود و صورت شما به حالت اول برمی‌گردد. پس تزریق ژل یک درمان موقتی است و اگر از نتایج خوشتان نیاید، اتفاق بغرنجی رخ نداده است

زاویه سازی صورت در بابل

کیلینیک لیزر سعادت در بابل با پیشرفته ترین متد های روز و بهترین پزشکان آماده ارائه خدماتی همچون لیزر موهای زائد،زاویه سازی صورت،مزوتراپی و جوانسازی پوست،مزوتراپی اسکار و اکنه

می باشد . در این کلینیک از بهترین دستگاه ها و با کیفیت ترین مواد استفاده می شود .

زاویه سازی صورت در بابل


MEZO2.jpg
آبان ۱۹, ۱۴۰۱

درباره مزوتراپی

مزو تراپی و جوانسازی پوست در بابل – با بالا رفتن سن آنچه در پوست بسیار محسوس است ، خستگی و از دست دادن شادابی و طراوت پوست است.

این عارضه به دلیل از دست دادن توانایی بدن در قبال دفع سموم و مواد زائد اتفاق می‌افتد. همچنین به مرور زمان گردش خون نیز ضعیف شده. به این واسطه، مواد غذایی و اکسیژن کمتری به بافت‌ها می‌رسد.

مجموع این عوامل همان حس پیری در پوست و پدیدار شدن چین و چروک‌ها و از دست رفتن رطوبت و خاصیت کشسانی پوست را به وجود می‌آورد.

حال با مواجهه با چنین شرایطی در پوست خود، اگر به دنبال روشی غیرتهاجمی با حداقل عوارض و تاثیرگذار برای جوانسازی پوست هستید ، مزوتراپی روشی مؤثر و مناسب است.

این روش بر پایه تزریق ویتامین‌ها , آنزیم‌ها , هورمون‌ها و عصاره‌های گیاهی به پوست می‌باشد.

 

مزو تراپی و جوانسازی پوست در بابل

کاربردهای مزوتراپی

1- درمان استریا(ترک‌های پوستی در اثر افزایش وزن یا بارداری)
2- کشیدن پوست صورت (لیفتینگ) و درمان افتادگی پوست
3- سلولیت و افتادگی پوست بدن و صورت
4- ملاسما و لک حاملگی یا لک صورت
5- رفع پف و تیرگی دور چشم و افتادگی پلک
6- رفع غبغب زیر چانه و گردن

سن مناسب مزوتراپی

محققان و پزوهشگرانی که در زمینه پوست و روشهای جوانسازی آن کار می‌کنند بر این باوراند که برای شروع درمان با مزوتراپی معمولا از 20 تا 30 سالگی می‌توان اقدام نمود. البته از این روش درمانی در هر سنی می‌توان استفاده کرد.

مزو تراپی و جوانسازی پوست در بابل

 

اقدامات قبل از مزوتراپی

مانند اغلب روشهای درمانی و جوانسازی، در مزوتراپی هم توصیه می‌شود یک هفته قبل از شروع درمان، به منظور ایجاد حداقل کبودی، تورم و خونریزی، از مصرف داروهای ضدالتهابی و آسپیرین خودداری شود.

متد درمان با مزوتراپی

در حین درمان برای عدم احساس درد و ناراحتی، بسته به آستانه تحمل بیمار، ممکن است پزشک اقدام به تزریق بی‌حسی نماید. در این روش پزشک از یک سوزن نازک برای تزریق مواد به داخل بافت مورد هدف استفاده می‌نماید و معمولا در هر جلسه چند تزریق انجام می‌شود که این تزریقات در عمق 1 الی 4 میلیمتری پوست، صورت می ‎گیرد. تعیین دقیق عمق تزریقات بسته به نوع پوست بیمار متغیر است.

مزو تراپی و جوانسازی پوست در بابل

تعداد جلسات مزوتراپی

تعداد جلسات مزوتراپی هم بستگی به میزان ضایعات و جنس پوست دارد که بر این مبنا پزشک تصمیم می‌گیرد چند جلسه درمان برای رفع این مشکلات پوستی کفایت می‌کند.

عوارض جانی و خطرات مزوتراپی صورت

  • درد،
  • حساسیت،
  • تورم و خارش پوست،
  • عفونت،
  • حالت تهوع،
  • برجسته شدن محل تزریق،
  • ظاهر شدن لکه‌های تیره روی پوست،
  • باقی ماندن جای زخم.
 • قرمزی و کبودی،

 

مزو تراپی و جوانسازی پوست در بابل

مراقبت‌های بعد از مزوتراپی صورت

 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری کنید؛
 • ۱۰ تا ۱۵ ساعت بعد از مزوتراپی، پوست نباید با آب تماسی داشته باشد؛
 • به مدت ۲ روز بعد از درمان از انجام فعالیت‌های شدید ورزشی خودداری کنید؛
 • قبل و بعد از مزوتراپی از داروهای ضدالتهاب استفاده نکنید؛
 • الکل، کافئین و سیگار کشیدن بعد از مزوتراپی ممنوع هستند؛
 • از تماس با پوست یا خارش آن به خصوص در محل تزریق پرهیز کنید.

هزینه مزوتراپی صورت

حال که به خوبی با عملکرد، مزایا و معایب این تکنیک آشنا شدیم، نوبت آن است که اطلاعاتی در خصوص هزینه‌های این روش درمانی به دست آوریم.

پارامترهای مختلفی بر هزینه نهایی درمان تاثیرگذار هستند. در ادامه به بررسی برخی از این پارامترها می‌پردازیم.

مزو تراپی و جوانسازی پوست در بابل

داروها و مواد مورد استفاده : همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، فرمول استانداردی برای تزریق مواد به پوست وجود ندارد.

بنابراین پزشک با بررسی نیازهای پوستی شما مواد یا داروهای را به منظور تزریق تعیین می‌کند که نقش مهمی در تعیین هزینه نهایی این تکنیک دارند.

مهارت و تخصص پزشک : پزشک نه تنها نیازهای پوست را تشخیص داده و بهترین درمان را برای آن در نظر می‌گیرد، بلکه وظیفه تزریق این مواد را نیز بر عهده دارد.

انتخاب پزشکی متخصص، عوارض ناشی از تزریق را به حداقل می‌رساند و شما را یک قدم به نتایج دلخواهتان نزدیک تر خواهد کرد.

با این حال کمک کردن از پزشکی متخصص و باتجربه در این حوزه نیاز به صرف هزینه‌های بیشتر دارد.

تعداد جلسات درمان : تعیین تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان برعهده پزشک قرار دارد. با این حال همه چیز به اهداف و نیازهای پوست شما باز می‌گردد.

تعداد جلسات درمان با توجه به وضعیت پوست و اهداف فرد متقاضی تعیین می‌شود. بدیهی است که هر چه به تعداد جلسات بیشتری نیاز باشد، باید بودجه بیشتری را نیز در نظر گرفت.

چه کسانی نمیتوانند مزوتراپی صورت انجام دهند؟

از آنجایی که ابتدای عمل پزشک از مواد بی‌حس‌کننده برای پوست صورتتان استفاده می‌کند، کسانی که نسبت به این مواد حساسیت دارند، ممکن است دچار مشکلاتی شوند. علاوه بر این، انجام مزوتراپی پوست و صورت به افراد زیر توصیه نمی‌شود:

 • زنان باردار یا شیرده
 • بیماران مبتلا به سرطان
 • بیمارانی که تبخال فعال دارند.
 • بیماران قلبی و ریوی
 • کسانی که مشکل انعقاد خون دارند و داروهای ضدانعقاد مصرف می‌کنند
 • بیماران مبتلا به دیابت

مزو تراپی و جوانسازی پوست در بابل

مزو تراپی و جوانسازی در کیلینیک لیزر سعادت با پیشرفته ترین متد های روز و با تجربه ترین پزشک ها انجام می شود کلینیک لیزر سعادت با برخورداری از سال‌ها تجربه فعالیت در حوزه ارائه خدمات زیبایی و درمانی به خدمت شما عزیزان است. این کلینیک انواع خدمات لیزر را با قیمتی مقرون به صرفه و در کنار کادر درمانی مجرب ارائه می‌کند.

مزو تراپی و جوانسازی پوست در بابل


jaye-zakhm-ra2.jpg
آبان ۱۹, ۱۴۰۱

مزوتراپی آکنه و بخیه در بابل

مزوتراپی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ Mesotherapy

مزوتراپی و روش درمانی توسط پزشک:

در ابتدا پزشک بی حسی موضعی را در محل مورد نظر میزند که در هنگام تزریق دردی را احساس نکنید . سپس پزشک با یک سوزن باریک شروع می کند .این تزریق بسته به شرایط و عمق در عمق 1 الی 4 میلی متری انجام می شود.در هر تزریق یک قطره وارد بافت پوست می شود .گاهی نیاز است که برای رسیدن به نتیجه مطلوب چند جلسه (4 تا 6 جلسه) با فاصله زمانی 2 تا 4 هفته جهت تزریق مزوتراپی بعدی مراجعه نمائید.

 

تاریخچه پیدایش مزوتراپی:

مزوتراپی در دهه پنجاه توسط دکتر فرانسوی به نام میشل پیستور آغاز شد .این دارو در ابتدا به عنوان درمانی جهت تسکین درد اختراع شده بود ، اما از آن زمان تاکنون کاربردهای آن کاملاً تکامل یافته است .محلول های مزوتراپی می توانند سلول فیبروبلاست موجود در پوست را تحریک کرده و کلاژن بیشتری برای مقابله با علائم پیری تولید کنند.

 

عملکرد مزوتراپی به چه صورت است؟

پزشک مزوتراپی را به بافت اپیدرم و مزودرم پوست تزریق کرده و موجب تقویت فعالیت سلول و تولید کلاژن و الاستین و تغذیه و جوان سازی می شود. بعد از یک جلسه تزریق مزوتراپی پوست شما مرطوب و درخشان و سفت می شود .

مزوتراپی چه کاربردهایی دارد؟

1- جوان سازی پوست

2- مزوتراپی برای انواع پوست مناسب است.

3- مزوتراپی جهت سفتی و کشش پوست استفاده می شود.

مزوتراپی آکنه و بخیه در بابل

 جلوگیری از چین و چروک و جوان سازی و احیای پوست مات و خسته :

با تزریق مزوتراپی به درون بدن، سلول های چربی از بین رفته و از بدن خارج می شوند،مزوتراپی موجب افزایش قابلیت ارتجاعی پوست می شود . مزوتراپی مواد مضری که باعث آسیب به پوست شده مانند رادیکال های آزاد را خنثی می کند.که در این صورت ظاهر زیبا و طبیعی به پوست مخصوصا در ناحیه پلک و صورت و گردن می دهد و باعث درمان چین و چروک صورت می شوند.

ترمیم و از بین بردن جای زخم ، بخیه و سوختگی با روشهای مختلف

جای بخیه و زخم هر چقدر هم که کوچک باشد می‌تواند برای بسیاری از افراد موجب نارضایتی و ناراحتی شود.

جای زخم یا اسکار زمانی ایجاد می‌شود که بدن شما یک زخم ایجاد شده در اثر عفونت، تصادف،

جراحی یا التهاب را ترمیم می‌کند. اسکارها از نظر شکل و اندازه متفاوت بوده و معمولاً به شکل ضخیم و قرمز ظاهر شده

و با گذشت زمان رنگ آن‌ها روشن‌تر می‌شود. این اسکارها ممکن است برآمده، فرورفته و یا صاف باشند.

در برخی از موارد ممکن است اسکار شما هیپرتروفیک (بزرگ) شده و یا به یک کلوئید (یک زخم بزرگ با رشد بیش‌ از حد) تبدیل شود.

در این موارد احتمالاً شما می‌خواهید تا آن را از بین ببرید. روش‌های مختلفی برای از بین بردن جای زخم و بخیه وجود دارند.

با وجود اینکه کرم‌ها و داروهای مخصوص می‌توانند تا حدی جای زخم را از دید خارج کنند، برخی از افراد به دنبال روش‌های درمانی بهتری می‌گردند.

روش‌های رفع جای زخم و بخیه

تزریق ژل

اسکارها (مانند جای جوش یا یک بریدگی قدیمی) معمولاً با استفاده از تزریق ژل مانند رستیلین از بین می‌روند. از این روش درمان جای بخیه و زخم برای افزایش حجم بافت‌ها در زیر محل اسکار استفاده می‌شود. با این کار، پوست کشیدن شده و صاف می‌شود. از بین بردن جای زخم و بخیه با استفاده از ژل‌های تزریقی، روشی بسیار مؤثر بوده و نتایج آن معمولاً طولانی‌مدت می‌باشند. زمانی که آثار ژل تزریقی شروع به محو شدن می‌کنند، جلسات درمانی باز سازنده برای حفظ نتایج درمان جای زخم انجام خواهند شد.

مزوتراپی آکنه و بخیه در بابل

رفع جای زخم و بخیه

پوست شما پوشش محافظتی است که از فیبر های کلاژن ساخته شده که به طور کاملا ساختار یافته شکل گرفته اند،وقتی پوست شما آسیب می بیند فیبرهای جدید کلاژن جراحت را به طور بی نظم می پوشانند و نتیجه ی آن ها جای زخم جدید است .

چند نوع جای زخم وجود دارد :

بسته به نوع پوست و شدت جراحت ممکن است یکی از چهار نوع جای زخم ایجاد شود:

کلوییدها (برآمدگی هایی در محل التیام زخم یا گوشت اضافه) در افراد دارای پوست تیره معمول تر است .

این نوع جای زخم ها به شکل اسکارهای بر آمده ای هستند که ناحیه ای بزرگتر از جراحت اصلی را می پوشانند.

وقتی پوست شما دچار سوختگی می شود ، جای زخم ایجاد شده با عنوان اسکار منقبض شده شناخته می شود .

لیزر

اسکار های منقبض شده زمانی ایجاد می شود که پوست برای حفاظت از ناحیه ی آسیب دیده بسته می شود

در موارد سوختگی حاد اسکار های منقبض شده می توانند تحرک را محدود کنند و اعصاب و ماهیچه های در زیر محل قرار گرفته را تحت تاثیر قرار دهند.

اسکارهای هایپوتروفیک ( بزرگ شده ) قرمز رنگ هستند و اندکی روی سطح پوست برآـمدگی ایجاد می کنند.

جای آکنه که از حفره های عمیق تا اسکارهای با شکل غیر متعارف متغیر است.

راه و روش درمان :

لیزرها انتخابی بسیار خوب برای به حداقل رساندن بسیاری از انواع جای زخم با نتیجه ی عالی هستند.با وجود اینکه جای زخم پایدار و دائمی است بسته به نوع و محل اسکار لیزرها می توانند بسیارموثر باشند.فایده درمان جای زخم با لیزر این است که درد و ناراحتی کمتر یا هیچ دردی احساس نمی شود و بلافاصله پس از درمان می توان به فعالیت عادی روزانه بازگشت.

لایه برداری شیمیایی :

در این روش از مواد شیمیایی استفاده می شود تا سطح روی پوست برداشته شده و اسکارهای ناصاف را مسطح کند.این روش بیشتر برای اسکارهای سطحی پوست مناسب است .پزشک محلولی به نواحی کوچکی از پوست می زند،این مواد یک زخم کنترل شده ای ایجاد می کند که طی آن پوست جدید و بازسازی شده ای نمایان می شود.در طول این روش اکثر بیماران احساس گرما و تا حدودی داغی در محل زخم می کنند که حدود 5 تا 10 دقیقه طول می کشد که می توان از کمپرس سرد برای کاهش این حس استفاده کرد .

مزوتراپی آکنه و بخیه در بابل

نکات-مهم-قبل-از-لیزر-موهای-زائد-.jpg
مهر ۲۶, ۱۴۰۱

حقایق لیزر موهای زائد

حقایق لیزر موهای زائد_متخصص پوست و زیبایی، معتقد است:

حقایق لیزر موهای زائد_“حذف لیزری مو فرآیندی است که فولیکول مو و رنگدانه را هدف قرار می‌دهد.” “طول موج نور لیزر به عمق پوست نفوذ می‌کند تا فولیکول مو را از بین ببرد. پالس‌های لیزر ابتدا موهای موجود را از بین می‌برند و سپس حرارت در پوست نفوذ کرده و انرژی را به فولیکول‌های مو منتقل کند و از رشد آتی آنها جلوگیری نماید.”
این کار بر روی اکثر پوست‌ها انجام می‌شود.
گفته می‌شود که حتی وجود جدیدترین و بهترین تکنولوژی‌ها به معنی بی‌نقص بودن آنها نیست. بنابراین اگر پوست تیره رنگ دارید، قبل از هر اقدامی، با پزشک خود مشورت کنید.

حقایق لیزر موهای زائد_و قبل از شروع دوره برنزه کردن را به حداقل برسانید. اما برای همه انواع مو ها و رنگ‌ها مناسب نیست. از آنجا که لیزرها جذب رنگدانه می‌شوند، در موهای مشکی یا تیره تر بهتر عمل می‌کنند.

دکتر متخصص می‌گوید: “در حال حاضر لیزر روی موهایی که هیچ رنگدانه‌ای ندارند، به عنوان مثال بلوند روشن، قرمز روشن و موهای سفید کار نمی‌کند.”

و همچنین اگر موهای شما زبر باشد، ایده‌آل است. دکتر کثیری می‌گوید: “اگر مو بسیار لطیف باشد، لیزر را به خوبی به خود نمی‌گیرد.” اگر چه همه چیز در آینده می‌تواند تغییر کند.
اگر شما به تازگی اپیلاسیون کرده یا بند انداخته‌اید، لیزر عمل نخواهد کرد.

حقایق لیزر موهای زائد-اما دقیقا قبل از جلسه می‌توانید اصلاح کنید. در واقع، به گفته دکتر محقق شما باید: “برای دریافت بهترین نتایج، قبل از حذف لیزری موی خود را اصلاح کنید، بنابراین می‌توانید فولیکول مو را هدف قرار دهید.” “اپیلاسیون و بند انداختن فولیکول مو را از بین می‌برد و پس از آن ما قادر به هدف قرار دادن کامل آن نخواهیم بود. اگر مجبور به اپیلاسیون هستید، حداقل یک هفته قبل این کار را انجام دهید تا فولیکول مو زمان رشد مجدد داشته باشد.”

حقایق لیزر موهای زائد_بیماران مختلف ممکن است نیاز به تعداد جلسات مختلف داشته باشند.
حذف لیزری مو یک فرآیند یکباره نیست: بیماران در طول زمان به چندین جلسه مراجعه (با فاصله چند هفته‌ای) برای کسب نتایج دائمی نیاز دارند.

حقایق لیزر موهای زائد

دکتر متخصص می‌گویند: “مو در مراحل مختلف رشد می‌کند.”

حقایق لیزر موهای زائد-“به طور متوسط، بسته به اینکه کدام قسمت بدن باشد، تقریبا 40٪ موها در مرحله رشد هستند. همزمان که ما یک درمان را انجام می‌دهیم،تمام موها از بین می‌روند، اما موهایی که در مرحله رشد نیستند شروع به رشد می‌کنند. به همین دلیل است که درمان‌های متعدد مورد نیاز است.”
اما شما باتوجه به بدنتان، دقیقا به چه تعداد درمان نیاز خواهید داشت. به عقیده دکتر محقق: “موهای هر فرد با سرعت متفاوتی رشد می‌کند،بنابراین برخی ممکن است به جلسات بیشتری نسبت به دیگران نیاز داشته باشند.”

“اگر موهای شما سریع‌تر رشد می‌کند نسبت به افرادی که رشد موهایشان کم است به جلسات بیشتری نیاز دارید.”
و هورمون‌های شما نیز می‌توانند بر کل روند کار تأثیر بگذارند.

حقایق لیزر موهای زائد_افرادی که دارای شرایط هورمونی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک هستند (PCOS) ممکن است نیاز به درمان بیشتری نسبت به بیماران عادی داشته باشند.و سپس این واقعیت وجود دارد که هورمون‌های (و رشد مو) شما با گذشت زمان تغییر می‌کنند.

حقایق لیزر موهای زائد_دکتر متخصص اعتقاد دارد: “همانطور که بزرگتر می‌شویم، موهایمان بیشتر شده و بدن مان تغییر می‌کند.”

“هدف این است که همه جا بین 80٪ تا 90٪ باشد [حذف کل مو].” اما او می گوید، ممکن است پس از اتمام تمام جلسات، موها دوباره رشد کنند؛ در این صورت شما می‌توانید برای “ترمیم” مراجعه کنید.
اگر مطمئن نیستید، قبل از شروع دوره کامل با پزشک خود مشورت کنید.حتی با استفاده از تکنولوژی‌های جدید، حذف لیزری مو یک علم کامل نیست و بدن هر کس متفاوت است. بنابراین، همیشه داشتن یک برنامه مشاوره برای پاسخ به سوالات، یک توصیه خوب برای شما است.

حقایق لیزر موهای زائد

5925.3.jpg
مهر ۲۵, ۱۴۰۱

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر-پاک کردن تاتو ابرو بانوان امروزه بسیار رایج شده است. برخی از بانوان به دلیل عدم انتخاب صحیح فرم تتو یا خسته شدن از مدل آن؛ اقدام به پاک کردن تاتو ابرو می‌کنند. پاک کردن تاتو ابرو از سایر تاتوها رایج‌تر، سریع‌تر و راحت‌تر است. روش‌های متفاوتی برای پاک کردن تاتو ابرو وجود دارد، از جمله پاک کردن تاتو با لیزر و پاک کردن تاتو ابرو با ریموور.

ممکن است روش‌های پاک کردن تاتو ابرو در منزل مانند پاک کردن تاتو ابرو با سیر یا با استفاده از محلول پاک کننده تاتو ابرو و مواد عجیب دیگری را شنیده باشید. باید یادآوری کنیم که اگر پاک کردن تاتو ابرو بانوان با ابزار درست و توسط متخصص انجام نشود، سوزش شدید و اسکار کمترین عوارض آن خواهد بود. البته بعد از پاک کردن تاتو ابرو، مراقبت‌های بعد از ریمو تاتو ابرو را هم باید در نظر داشته باشید.

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر به دلیل حساسیت و نیاز به داشتن علم و تخصص و تجربه باید حتما در مطب و زیر نظر پزشک انجام شود. رفتار لیزر به این گونه است که از طریق تکه تکه کردن قطعات رنگ موجود در پوست بدون ایجاد زخم، به پاک کردن تاتو کمک می‌کند.

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر در مراکز معتبر معمولا با دستگاه پاک کننده لیزر Q-switched انجام می‌شود. تعداد جلساتی لازم برای پاک کردن تاتو ابرو با لیزر نیز تقریبا ده جلسه است.

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر

مراحل پاک کردن تاتو ابرو با ریموور

 • جهت ریموو ابرو پس از هاشور ابرو یا همان پاک کردن تاتو ابرو با ریموور، متخصص مراحل زیر را انجام می‌دهد:
 • پیش از انجام هرکاری، او ابتدا ابروها را از هر نوع مواد آرایشی و کرم پاک می‌کند.
 • پس از پاکسازی کامل، با استفاده از پنبه مواد بی‌حسی را روی ناحیه اعمال کرده، و اجازه می‌دهد تا مراجعه‌کننده به بی‌حسی کامل برسد.
 • وقتی مواد بی‌حسی کار خود را انجام دادند، متخصص پاک کردن تاتو ابرو پوست را توسط سوزن مناسب به عمق 1.5 میلی‌متر به شکل ضربه‌ای خراش می‌دهد.
 • سپس با استفاده از یک گوش پاک‌کن مواد ریموو ابرو را روی پوست می‌مالد و بعد از گذشت زمان کافی، پوست را تمیز می‌کند.
 • در مرحله بعد، متخصص عمق سوزن را روی ۱ میلی‌متر می‌گذارد، و با مواد توسط گوش پاک‌کن روی پوست می‌مالد. حال سوزن را به شکل چرخشی روی آن حرکت می‌دهد. بعد از 5 دقیقه؛ متخصص پاک کردن تاتو ابرو با ریموور مواد را از روی پوست پاک می‌کند.
 • در آخر، با سوزن به عمق ۰.۵ میلی‌متری خون را پاک، و مرحله قبل را دوباره تکرار می‌کند. در صورتی که متخصص شما باتجربه باشد، هیچگونه آسیبی به بافت پوست شما نخواهد زد.
 • پاک کردن تاتو ابرو با لیزر
 • نکات ریموو ابرو

  • به یاد داشته باشید که پاک کردن تاتو ابرو با ریموور به مدت چند روز نباید به پوست آن ناحیه آب زده شود.
  • استفاده از پمادهای ترمیمی و پرکننده پوست مانند پمادهای تترراساکلین و بتامتازون پس از ریموو ابرو فراموش نشود.
  • ریمور روی نقاطی که پوست نازک و حساس دارد، مانند پلک و پوست داخل لب زده نمی‌شود؛ این مراحل فقط برای پاک کردن تاتو ابرو به کار برده می‌شود.
  • پاک کردن تاتو ابرو با لیزر
  • مراقبت‌های بعد از پاک کردن تاتو

   • شما تا سه روز بعد از ریموو ابرو نباید حمام کنید.
   • حتما به مدت 5 روز آنتی‌بیوتیک مخصصوص که تجویز می‌شود را مصرف نمایید.
   • ده روز بعد از پاک کردن تاتو ابرو با ریموور یا لیزر، پودرهای ترمیم‌کننده به شما داده می‌شود که باید از آن‌ها استفاده نمایید.

   

آیا پاک کردن تاتو با لیزر دردناک است؟

لیزر کردن تاتو می‌تواند دردناک باشد. برای جلوگیری از این اتفاق از بی‌حسی موضعی به شکل کرم یا تزریق استفاده می‌کنیم.

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر

آیا لیزر کردن تاتو برای همه ممکن است؟

بله تقریباً همه افراد می‌توانند از این روش استفاده کنند. برای کسانی که شرایط سلامت کلی مساعدی ندارند، از مشکلات سیستم ایمنی رنج می‌برند و باردار یا شیرده هستند، نمی‌توانیم لیزر درمانی انجام بدهیم.

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر


blog_resized_1000_665_124_1554914980_laser_is_forbidden_to_anyone.jpg
مهر ۲۵, ۱۴۰۱

شایعات غلط لیزر

شایعات غلط لیزر-از عوارض وحشتناک لیزر می‌ترسم. این جمله را از برخی از مراجعین و مخاطبانمان می‌شنویم. در اینترنت مقالات و تصاویر زیادی در مورد عوارض وحشتناک لیزر منتشر شده است ولی این عوارض فقط زمانی رخ می‌دهند که دستگاه لیزر به دست فرد غیرمتخصص یا در کلینیک‌هایی بدون نظارت پزشک یا با دستگاه‌های غیراستاندارد و بی‌کیفیت انجام شده باشد. لیزر موهای زائد اگر در شرایط استاندارد انجام شود، هیچ خطر و عارضه‌ی وحشتناکی ندارد.

لازم است بار دیگر تاکید کنیم که هیچ کدام از این موارد چیزی بیشتر از شایعه نیستند یا به دلیل خطای اپراتور رخ داده‌اند:

شایعات غلط لیزر

 • لیزر سرطان‌زا نیست.

 •  پرتوهای نوری لیزر فقط باعث گرم شدن فولیکول‌های مو و از بین رفتن‌شان می‌شود. پرتوهایی مثل پرتوهای فرابنفش یا اشعه X به دلیل انرژی بسیار زیادی که دارند، باعث به وجود آمدن مولکول‌های سرطان‌زا مثل رادیکال‌های آزاد می‌شوند. برای همین به این پرتوها، یونیزان می‌گویند. لیزر پرتوی نوری است و خاصیت یونیزان ندارد. پس سرطان‌زا هم نیست.
 • لیزر باعث نازایی نمی‌شود.

 •  آقایان و خانم‌هایی که ناحیه‌ی بیکینی را لیزر می‌کنند نگران این مسئله هستند. عمق نفوذ لیزر به پوست فقط در حد چند میلی‌متر است و هیچوقت به ارگان‌های جنسی شما مثل تخمدان یا بیضه نمی‌رسد که بخواهد آسیبی وارد کند.
 • لیزر آسیبی به پرده بکارت نمی‌زند. 

 • برای دختران جوان این شایعه بسیار نگران کننده است. ولی واقعیت این است که لیزر هیچوقت به پرده بکارت نزدیک نمی‌شود.
 • شایعات غلط لیزر
 • لیزر به چشم آسیبی نمی‌زند. 

 • در جلسه لیزر به شما عینک مخصوص محافظتی داده می‌شود. برای اطمینان بیشتر ممکن است زیر عینک پارچه‌ای نیز قرار داده شود. ممکن است در طول لیزر درمانی (به ویژه وقتی اپراتور روی صورت‌تان کار می‌کند) چند فلش نور ببینید. این فلش‌ها به چشم آسیبی وارد نمی‌کنند. اما اگر اپراتور خطایی بکند و لیزر به طور مستقیم به شبکیه شما برخورد کند، احتمال آسیب وجود دارد. اگر بعد از لیزر دچار آبریزش، قرمزی و سوزش شدید حتماً برای بررسی بیشتر به پزشک متخصص چشم مراجعه کنید.
 • لیزر باعث به وجود آمدن رگ‌های واریسی نمی‌شود.

 •  همانطور که گفتیم لیزر فقط چند میلی‌متر به پوست نفوذ می‌کند و اصلاً به عروق و وریدهای پوستی نمی‌رسد که بخواهد تاثیری روی آن‌ها بگذارد. شاید لیزر با حذف موهای پا باعث دیده شدن رگ‌های واریسی شود ولی قطعاً باعث ایجاد شدن آن‌ها نمی‌شود.
 • شایعات غلط لیزر
 • حذف موهای زائد با لیزر موجب ضخیم تر شدن موها خواهد شد

 • این شایعه اصلا صحت ندارد. گاهی اوقات در صورتی که بیمار به اختلالات هورمونی دچار باشد ممکن است لیزر مو فولیکول های نواحی اطراف را تحریک کرده و موجب رشد بیشتر موها و ضخیم تر شدن آنها شو.د به همین علت باید پیش از شروع جلسات لیزر تمام مشکلات هورمونی و پوستی خود را با متخصص در میان بگذارید اما در صورتی که فرد سالمی لیزر مو انجام دهد با هر جلسه لیزر موها نازک تر و کمرنگ تر خواهند شد.
 •  تاول زدن از عوارض جانبی شایع لیزر موهای زائد استپ

 • شایعات غلط لیزر
 • در صورتی که تمام نکات پیش از لیزر مو را رعایت کرده باشید؛ پوست شما در اثر استفاده از لیزر  به هیچ عنوان تاول نمی زند. اما متاسفانه افرادی که در فاصله کوتاهی بیش از جلسات لیزر مو، پوست خود را برنزه می کنند و یا با وجود داشتن تتو روی پوست اقدام به لیزر موهای زائد می نمایند؛ در این شرایط تاول زدن کاملاً طبیعی است و در صورتی که متخصص لیزر تجربه کافی داشته باشد از انجام لیزر مو روی چنین افراد خودداری خواهد کرد تا زمانی که پوست آنها به حالت طبیعی بازگردد.
 • لیزر مو به عصب های بدن آسیب می رساند

  عوارض جانبی وحشتناک لیزر موهای زائد شامل آسیب رسیدن به عصب های بدن نمی شود. البته ممکن است در اثر خطای اپراتور یا استفاده نادرست از لیزر کندلا الکس آسیب هایی روی پوست مشاهده شود اما تاثیر لیزر مو آنقدر نیست که بتواند از عصب های بدن را دچار مشکل کند.

 • شایعات غلط لیزر

5f421d6ae5602-1.jpeg
مهر ۲۵, ۱۴۰۱

واریس پا

درمان واریس با لیزر-رگ‌های واریسی زمانی ایجاد می‌شوند که دریچه‌هایی که خون را به سمت قلب پمپ می‌کنند ضعیف شده یا آسیب ببینند و باعث تجمع خون در رگ‌ها شوند. این عارضه معمولاً در پاها ایجاد می‌شود و یک بیماری دردناک است که مشخصه آن قرمز یا بنفش و آبی شدن رگ‌های متورم و برجسته است. چه برای درمان درد و چه برای بهبود ظاهر رگ‌ها، بسیاری از افراد از لیزر درمانی برای درمان رگ‌های واریسی استفاده می‌کنند زیرا لیزر درمانی یک روش کم تهاجمی و بسیار مؤثر است.

عروق واریسی، عروق بزرگ‌شده و بیرون زده سطحی هستند که در زیر پوست احساس می‌شوند و معمولاً قطر آنها بیش از 3 میلی‌متر است. این عروق معمولاً در ساق یا ران پا قرار داشته و به دلیل ضعف دیواره یا ناکارآمدی دریچه‌های عروقی دچار واریس می‌شوند. این عروق تحت فشار ناشی از نیروی گرانش زمین، بزرگ شده و پس از مدتی بلند شده و پیچ و تاب می‌خورند و در نهایت ضخیم می‌شوند.

عروق عنکبوتی، سیاهرگ‌های کوچکی هستند که قطر انها معمولاً کمتر از 1 میلی‌متر بوده و در لایه سطحی پوست قرار دارند. شما عروق عنکبوتی را حس نمی‌کنید. عروق سالم بزرگ‌تر از عروق عنکبوتی هستند اما قطر انها کمتر از 3 میلی‌متر است و به انها عروق رتیکولار گفته می‌شود.

علت ایجاد واریس پا

علل ایجاد عروق واریسی ممکن است علل اولیه، ثانویه یا مادرزادی باشند. عروق واریسی اولیه به دلیل ضعف ارثی در دیواره عروق اتفاق می‌افتند. عروق واریسی ممکن است یک عامل ارثی داشته باشند و غالباً در چندین نثر از اعضای خانواده نیز دیده می‌شوند. عروق واریسی که پس از آسیب‌دیدگی یا ترومبوز عمقی وریدی اتفاق می‌افتد، غالباً ثانویه هستند. عروق واریسی مادرزادی به دلیل اختلالات رشد طبیعی سیستم عروقی اتفاق می‌افتد و معمولاً بخشی از ناهنجاری‌های عروقی مادرزادی در اندام محسوب می‌شود.

 عواملی که احتمال ابتلا به واریس را افزایش می‌دهد

مهم‌ترین عواملی که احتمال ابتلا به واریس را افزایش می‌دهند عبارتند از:

 • عواملی ارثی
 • ایستادن‌های بلند مدت
 • افزایش سن
 • بلند کردن اجسام سنگین
 • لختگی خون در عروق سطحی یا عمقی در گذشته
 • زن بودن
 • بارداری‌های مکرر

لیزر درمانی چیست و چگونه کار می‌کند؟

لیزر یک پرتو نوری متمرکزشده است که برخی از متخصصین می‌توانند از آن برای درمان بیماری واریس استفاده کنند. گرمای لیزر، رگ مبتلا را از بین می‌برد و یک بافت فاسد شکل می‌گیرد. بافت اسکاری یا فاسد باعث بسته شدن رگ می‌شود. رگ بسته از فرایند خونرسانی حذف شده و می‌میرد. پس از یک یا دو سال، رگ کاملاً از بین می‌رود. از بین بردن رگ مبتلا به واریس به کمک لیزر شامل گرما دادن به رگ و مسدود کردن آن می‌شود. این عمل معمولاً بدون نیاز به بیهوشی عمومی و تنها با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. متخصص یا مشاور در مورد مناسب بودن روش با شما گفتگو و تبادل‌نظر خواهد کرد

انجام لیزر درمانی ساده برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که رگ‌های واریسی و رگ‌های عنکبوتی کوچک دارند می‌توانند از روش لیزر درمانی ساده برای از بین بردن این رگ‌های بیمار استفاده کنند.

مزایا

 • عمل لیزر یک روش مؤثر و بی‌خطر برای درمان رگ‌های واریسی است
 • در این روش فقط قسمت آسیب‌دیده رگ تحت درمان قرار می‌گیرند
 • بافت اطراف آسیب نمی‌بیند
 • این روش جراحی درد ندارد
 • زمان انجام عمل جراحی کوتاه است
 • دوران نقاهت و بهبودی آن کوتاه است
 • پس از انجام این عمل جراحی بافت اسکاری یا عیوب زیبایی روی بدن باقی نمی‌ماند
 • درمان واریس با لیزر

نحوه انجام

لیزر درمانی ساده از خارج از پوست انجام می‌شود و می‌تواند رگ‌های عنکبوتی و رگ‌های واریسی کوچک را که در زیر پوست قرار دارند درمان کند. معمولاً بیش از یک جلسه درمانی برای لیزر رگ‌های واریسی لازم است. این جلسات معمولاً با توصیه پزشک هر 6 تا 12 هفته یک مرتبه تنظیم می‌شوند.

دوران بهبودی

پس از عمل شما می‌توانید بلافاصله به منزل مراجعت کنید. شما باید به مدت 3 تا 5 روز فعالیت‌های خود را محدود کنید تا به نتایج مطلوب دست یابید. به هر حال، ممکن است نیاز باشد که شما جوراب‌های مخصوص واریس را به مدت یک هفته یا بیشتر استفاده کنید.

 • هزینه

 • هزینه لیزر درمانی برای رگ‌های واریسی و رگ‌های عنکبوتی به نوع واریس، شدت آن، محل تحت درمان، نوع درمان بستگی دارد.

 

 

 

 

 


1602578340.jpeg
شهریور ۱۹, ۱۴۰۱

نکات قبل از لیزر موهای زائد که نباید فراموش کنید! بابل

لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش‌ها برای حذف دائمی موهای زائد بدن و صورت است.

متقاضیان و علاقه‌مندان به این روش درمانی روز به روز در حال افزایش‌ می باشند و بیشتر افراد از نتایج آن رضایت دارند.

البته شاید افراد زیادی را دیده باشید که از لیزر موهای زائد چندان رضایت نداشته و باعث شک شما نسبت به آن شده‌اند.

عدم رضایت و نتیجه‌های نامطلوب، می‌تواند ناشی از انتظارات غلط متقاضی، عدم رعایت توصیه‌های قبل و بعد

از لیزر یا انجام لیزر در کلینیک‌ها و مراکز نامعتبر باشد.

مواردی که قبل از لیزر موهای زائد باید بدانید

داشتن اطلاعات پایه‌ای در مورد لیزر موهای زائد می‌تواند به شما کمک فراوانی کند.

این که بدانید در طی درمان چه اتفاقی می‌افتد و شیوه‌ی کار دستگاه لیزر چگونه است،

باعث می‌شود که دید بهتر و ترس کمتری نسبت به لیزر داشته باشید.

 • دستگاه لیزر موهای زائد با تولید، تقویت و متمرکز ساختن پرتوهای نوری که انرژی یکسانی دارند،
 • باعث تخریب انتخابی فولیکول‌های مو در پوست می‌شود.
 • اساس کار دستگاه لیزر، جذب پرتوهای نور با طول موج خاصی توسط رنگدانه‌ای نام ملانین است.
 • ملانین به وفور در فولیکول، پیاز مو و ساقه‌ی مو یافت می‌شود. ملانین باعث ایجاد رنگ پوست و موهای ما است.
 • نکات قبل از لیزر موهای زائد که نباید فراموش کنید! بابل
 • دستگاه‌های لیزر موهای زائد از طول موج‌های متفاوتی استفاده می‌کنند. طول موج نشان دهنده‌ی انرژی یک پرتوی نوری است.
 • میزان جذب پرتوی نور توسط ملانین و میزان نفوذ آن به پوست، به طول موج آن پرتو بستگی دارد.
 • بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد شامل دستگاه‌های الکساندریت، دیود
 • وکتوز و دکا است که هر سه در کلینیک خانه‌ سفید موجود هستند.
 • یک دستگاه‌های لیزر را نمی‌توان برای همه افراد استفاده کرد.
 • مثلاً دستگاه الکساندریت برای پوست‌های روشن بسیار مناسب است؛ اما تاثیر کمی بر پوست‌های تیره دارد.

نکات قبل از لیزر موهای زائد که پیش از لیزر کردن باید آنها را بدانید

1. در طول دوره لیزر، موم اندازی ممنوع!

در طول دوره ی رفع موهای زائد بوسیله ی لیزر باید کمی صبور باشید و هرگز موهای زائد را موم اندازی نکنید.

لیزر زمانی می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد که موهای زائد شما در طول دوره ی لیزر مستقیما به ریشه متصل باشند.

در این دوره توصیه می شود که از هیچ کدام از روش هایی که به طور کامل موهای زائد را برطرف می کنند استفاده ننمایید.

تنها در صورت نیاز می توانید آنها را اندکی کوتاه کنید.

این موضوع به این دلیل باید رعایت شود که روش های دیگر برطرف کردن

موهای زائد ممکن است موها را به طور کامل از ریشه جدا کنند یا باعث رشد بی رویه موها در آن ناحیه شوند.

 • نکات قبل از لیزر موهای زائد که نباید فراموش کنید! بابل

2. لیزر برای برطرف کردن موهای زائد بلوند، سفید و قرمز کمی سخت‌تر می باشد

عملکرد ماشین های لیزر موهای زائد بسیار به رنگدانه های مو وابسته است و از آنجایی که موهای بلوند،

سفید و قرمز از رنگدانه های بسیار کمی برخوردار هستند، لیزر نمی تواند اثربخشی خوبی همانند موهای تیر داشته باشد

اما با پیشرفت تکنولوژی این مشکا تا حد زیادی برطرف شده. بهتر است قبل از شروع دوره ی لیزر موهای زائد با پزشک مربوطه

در مورد موهای خود و همچنین میزان موفقیت آمیز بودن دوره مشورت نمایید.

3. لیزر نمی تواند بر روی تتو یا پس از انجام تتو انجام شود

اگر قصد دارید موهای زائد محلی که بر روی آن تتو انجام داده اید را برطرف نمایید، لیزر روش مناسبی برای این کار نیست.

برطرف کردن موهای زائد بوسیله ی لیزر ممکن است این ناحیه را بسوزاند و یا تتو را محو نماید.

همچنین اگر قصد دارید تتوی خود را محو کنید، این روش لیزری، روش مناسبی برای این کار نخواهد بود

و باید با پزشکی که در زمینه محو تتو فعالیت می کند مشورت کنید و از امکانات مناسب این کار بهره بگیرید.

 • نکات قبل از لیزر موهای زائد که نباید فراموش کنید! بابل

سوالی دارید

اکنون با ما تماس بگیرید

همشهریان و هم استانی های عزیز همین حالا میتوانید برای رزرو وقت با ما تماس بگیرید !


تماس اورژانسی

تماس 24/7
09111144377رزرو تلفنی

تماس 24/7
09111144377ما را

در شبکه های اجتمایی به اشتراک بگذارید* کلیه حقوق این سایت برای کلینیک زیبایی سعادت محفوظ است  1396-99 *

– طراح وب سایت : نوآوران وب <> مجتبی ملائیان

09112115663

تماس جهت مشاوره و رزرو