تاثیر لیزر بر موهای زائد

موهایی که به آنها زائد می‌گوییم در نواحی مختلف بدن می‌رویند. به طور کل، موهای بدن رنگدانه‌هایی به نام ملانین دارند که در روند رشد مو فعال می‌شوند که با روش لیزر این رنگدانه‌ها بمباران و نابود می‌گردند. در واقع، لیزر با گسیل نور هدایت شده به سمت مو که همان محل تجمع ملانین در ریشه موها است، رنگدانه‌ها را متلاشی می‌کند. تأثیر نور لیزر روی رنگدانه مو بر اساس مکانیسم گرم و نابود کردن مو است که به این مکانیسم فوتو ترمولیز می‌گویند. به دنبال نور هدایت شده لیزر به ریشه مو، رنگدانه مو گرم می‌شود و درنهایت به دلیل افزایش شدید دما، دچار از هم گسیختگی اجزای آن و مرگ سلولی می‌شود.

 

استفاده از لیزر بهترین روش درمان موهای زائد بدن

لیزر از بین برنده قطعی موهای زائد نیست، ولی بهترین شیوه برای این کار است. ممکن است حدود ۲۰ درصد موها پس از یک دوره لیزر باقی بمانند و بعد از درمان دوباره رشد کنند. رنگدانه‌های پوستی یا همان ملانین‌ها هدف لیزرها هستند و لیزر از طریق تخریب و گرما دادن به فولیکول‌های مو در مرحله فعال چرخه سلولی تأثیرگذار است.

در واقع، با لیزر فولیکول یا ریشه مو از بین می‌رود، نه خود مو و به این ترتیب موها چند وقت بعد بدون ریشه ضعیف و ضعیف‌تر می‌شوند و شروع به ریزش می‌کنند. البته هستند افرادی که پس از چند بار مراجعه و تمام کردن دوره‌ها و جلسات درمانشان از اینکه دیگر مویی در ناحیه درمان رشد نکرده است کاملاً راضی هستند.

افراد با موهای تیره با درمان با لیزر به خوبی پاسخ خواهند گرفت و افراد با موهای سفید، بلوند یا خاکستری ضعیف‌تر جواب خواهند گرفت. نتیجه درمان با لیزر به رنگ پوست، گرادیان تفاوت رنگ پوست و مو و رنگ موها بستگی دارد و بهترین نتایج برای موهای مشکی با پوست‌های روشن است.

کسانی که رنگ موهای روشن مانند قرمز و بلوند با رنگ پوست تیره دارند هم می‌‌توانند از لیزر استفاده کنند، اما به شدت پایین‌تر لیزر نیاز خواهند داشت.

لیزرها باریکه‌ای نور در طول موج خاص هستند و بر اساس همین ویژگی تقسیم‌بندی می‌شوند. لیزر الکساندرایت با طول موج ۷۵۵ نانومتر، لیزر دیود با طول موج ۱۰۶۰۰ نانومتر و لیزر Nd-YAG با طول موج ۱۰۶۴ کار می‌کنند. تمام دستگاه‌های لیزر کاربردهای مختلفی دارند.

الکساندرایت سریع‌ترین لیزر است و از کیفیت خیلی خوبی هم برخوردار است و تنها در ۳۰ دقیقه پوست را لیزر می‌کند. این دستگاه که در میان مردم به دستگاه الکس معروف است برای از بین بردن موهای زائد با هر دو پوست روشن و تیره مناسب است.

سوالی دارید

اکنون با ما تماس بگیرید

همشهریان و هم استانی های عزیز همین حالا میتوانید برای رزرو وقت با ما تماس بگیرید !


تماس اورژانسی

تماس 24/7
09111144377رزرو تلفنی

تماس 24/7
09111144377ما را

در شبکه های اجتمایی به اشتراک بگذارید* کلیه حقوق این سایت برای کلینیک زیبایی سعادت محفوظ است  1396-99 *

– طراح وب سایت : نوآوران وب <> مجتبی ملائیان

09112115663

تماس جهت مشاوره و رزرو